Rereační chata Karolínka se nachází v jedné z nejkrásnějších lokalit Moravskoslezských Beskyd v katastru obce Horní Bečva. Její poloha i okolní chráněná krajinná oblast zaručují ideální podmínky pro sport. Lyžování - NOVÁ SEDAČKOVÁ LANOVKA, odpočinek a dokonalou regeneraci sil v kterémkoli ročním období.

Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva je uceleným záměrem obcí zaměřeným na vybudování multifunkčního cyklistického koridoru spojující obce na toku nejprve Vsetínské Bečvy a od Valašského Meziříčí po Tovačov řeky Bečvy.
Celý projekt se začátkem datuje do roku 2001, kdy se obce sdružené v dobrovolném svazku obcí  Valašsko-Horní Vsacko  dohodli na společném postupu. Jedná se o 8 obcí tzv. Hornovsacka, kterými jsou Velké Karlovice, Nový Hrozenkov, Halenkov, Huslenky, Zděchov, Hovězí, Janová, Ústí u Vsetína a města Karolinka a Vsetín. Především díky iniciativě města Vsetína bylo navrženo, propojit celou trasu až do Valašského Meziříčí a dále přes Rožnov p. Radhoštěm až na Horní Bečvu.
Vzorem pro náš záměr jsou především podobné projekty v Rakousku.

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první "cyklodálnice" C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 141 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy. Přes dva kraje, Zlínský a Olomoucký, projedete malými i většími obcemi, městy, malebnou krajinou, poznáte památná místa i jinak zajímavá místa, turistické atraktivity, ale především budete mít možnost se v sedle kola vydat na nezapomenutelnou cestu.

Vybrané úseky Cyklostezky Bečva nabízejí možnosti vyžití také pro in-line bruslaře, kde budou moci vyrazit na asfaltem upravenou stezku a vychutnat si tak jízdu malebnou přírodou podél řeky.

Cyklostezka údolím Rožnovské Bečvy

Co zajímavého najdete na cyklostezce údolím řeky Bečvy

Cyklostezka v délce přibližně 16-ti km povede podél toku Bečvy, přes obce Zašová, Střítež nad Bečvou, Zubří, Rožnov pod Radhoštěm, Dolní Bečva, Prostřední Bečva a Horní Bečva a to nejen po stávajících komunikacích, ale také na nově vybudovaných površích, které budou mj. přizpůsobeny také pro in-line bruslení. A v zimním období bude při příznivých sněhových podmínkách využita jako běžecká trasa. Výstavba cyklostezky je již v plném proudu a měla být dokončena v létě 2010.

mapa

Kliknutím na obrázek zobrazíte podrobnou mapu cyklostezky.


Zašová

Poutní kostel Zašovské Panny Marie Zašová je od nepaměti známým poutním místem Valachů, kteří sem přicházeli se svými prosbami k milostnému obrazu Madony s Děťátkem, umístěném na hlavním oltáři kostela. Barokní kostel byl vystavěn v letech 1714-25 majitelem panství rožnovsko-meziříčského Karlem Jindřichem ze Žerotína a je objektem chráněným Státní památkovou péčí, spolu se sochami a znakem rodu Žerotínů umístěných v průčelí kostela.

Stračka Pramen vody Socha

Zubří

Dům "Na Petrohradě" pochází z poloviny 19. století a žila v něm rodina Rozárky Otáhalové, neteře českého historika a politika Františka Palackého. Spolu s Otáhalovými zde bydlel i mladší bratr Fr. Palackého Ondřej. Později sloužil dům jako obydlí kantorů, kteří učili v Zubří, mimo jiné i Marie Schobrové. Ta zde v roce 1920 zřídila soukromou školu zuberského vyšívání. Každoročně jsou zde pořádány výstavy výtvarných prací žáků Základní školy, výstavy sušených květin, obrazů, fotografií, řemeslných prací. Výstavy mají regionální zaměření - propagují práci umělců i prostých lidí, kteří jsou se Zubřím a Valašskem nějakým způsobem spjati.

výšivka Zuberské muzeum kaple

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm je jakýmsi Valašskem v malém, alespoň pokud jde o historii jeho osídlování. Byl založen už v čase první zemědělské kolonizace ve 13. století. Od 16. století vznikaly kolem města pod horami i v horách paseky, ze kterých se potom v údolích při dvou horských potocích zformovaly dvě samostatné osady, Dolní a Horní Paseky. A konečně na horách nad Rožnovem, na Bačovém vrchu, na Černé hoře a na Radhošti, se rozkládaly salaše, pastevecká hospodářství Valachů.

chalupa dum valasi

Dolní, Prostřední a Horní Bečva

Při průjezdu Bečvami Vás asi nejvíce okouzlí zdejší příroda. Pravá Valašská architektura zde na Vás dýchne z různých zákoutí překrásné přírody. Kdo má rád houby a rád je taky sbírá, určitě se na chviličku zastaví v některém zdejším lesíku, které bývají na houby velmi bohaté. Konečná cykloztezky je na Horní Bečvě, odtud se však můžete vydat jak na Pustevny, tak na Bumbálku.

udolí potok prehrada

 

 

Cyklostezka Bečva, která vede od pramene Bečvy až po soutok s řekou Moravou a aspiruje na to, stát se nejdelší cyklotrasou v republice, má své logo. Dohodli se na něm zástupce měst, která leží na cyklostezce od Rožnova pod Radhoštěm přes Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov až do Tovačova.
Cyklostezka

Cyklostezka

Nová Cyklostezka

Nová Cyklostezka

Cyklostezka

Cyklostezka

Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (776 | 34%)
Ne (734 | 32%)
Chata je vhodná pro celoroční rekreaci. !!! SILVESTR 2011 ještě VOLNO !!! TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one